22038651-2 (21 98+)

محصولات فراران

صفحه اصلی / محصولات / شوینده های هوایی

شوینده های هوایی


شوینده های بدنه هواپیما

بدنه هواپیما ها به دلیل دچار شدن به آلودگی های مختلف ، نیازمند شستشو هستند. تمام آنچه باعث نیروی محرک و بالابرنده هواپیماها می شوند، سیستم آئرودینامیکی بالها و بدنه هواپیماست. به همین منظور آلودگی های بدنه هواپیماها و بالها باعث افزایش سوخت مصرفی موتورها، فشار بیشتر به موتورها، کنترل پذیری کمتر هواپیما و …. خواهد بود. بنابراین پاک کردن سطوح بدنه هواپیما جدا از مسائل ظاهری می تواند از منظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت باشد. همچنین اگر از روش هایی استفاده کنیم که تمیز کردن سطوح را راحت تر کند و یا تعداد دفعات نیاز به شستشو را کاهش دهد نیز به دلیل کاهش زمان گراندتایم هواپیما می تواند بسیار به صرفه باشد.


 

شوینده های داخل هواپیما

عبور و مرور افراد و استفاده از فضای داخلی هواپیما موجب ایجاد آلودگی در این محیط می شود. به دلیل بسته بودن فضای داخلی هواپیما به صورت روزانه این فضا نیاز به نظافت دارد. بقایای غذایی که در داخل هواپیما سرو می شود، موجب ایجاد آلودگی شده لذا جهت جمع آوری این مواد نیاز به جارو برقی می باشد. گاهی بقایای غذا بر روی صندلی ها لکه های روغنی ایجاد می کند و از بین بردن این لکه ها به کمک مواد شوینده معمولی بدون استفاده از آب بسیار سخت و گاهی غیرممکن است. همچنین استفاده از آب در محیط باعث بالا رفتن رطوبت در محیط می شود و همچنین بسیار زمان بر خواهد بود.

نظافت داخل هواپیما همچنین بایستی با موادی باشد که از حلال های شیمیایی بدبو تشکیل نشده باشند و برای محیط هایی که مورد استفاده قرار می گیرند مضر نباشند. به این منظور استفاده از تقربا تمام مواد شوینده معمولی غیرممکن است. بوی این مواد درمحیط باقی می ماند و موجب آزار سرنشینان هواپیما خواهد شد و چنانچه بخواهیم از دست این بوها خلاص شویم نیاز به مواد دیگری داریم که همان شوینده های هوایی کابین می باشند.


 

شوینده های موتور هواپیما

موتور های تمیز کارایی بهتری داشته و سوخت کمتری مصرف می کنند. گرد و خاک و کثافات در مرحله های کمپرسور یک موتور جت می تواند باعث کاهش کارایی موتور و افزایش مصرف سوخت شود. به همین دلیل تولید کننده ها و شرکت های تعمیر و نگهداری، تعمیر و تعمیرات اساسی (MRO) مانند شرکت لوفت هانزا تکنیک در حال سرمایه گذاری بر روی روش های جدید شستشوی داخلی موتورهای جت هستند.

اما علاوه بر نیازهای فنی، کاربردی بودن فرآیند شستشو نیز مسئله مهمی است. برای نمونه اگر صحبت از پاک کردن داخل موتورهای جت می شود، شرکت لوفت هانزا تکنیک تجربه زیادی در توسعه چنین روش هایی دارد. سیستم Cyclean آنها به عنوان یک محصول تجاری تولید شده و اکنون در حال انجام مراحل ثبت است. برخلاف دیگر سیستم ها در Cyclean آب به صورت مستقیم فقط درون مرحله های کمپرسور پشت فن پاشیده می شود.

طبق نظر متخصصان صنعت هوانوردی بهتر است برای یک هواپیمای میان برد و یا دوربرد،شستشوی موتور هر 2000 ساعت و یا دوبار در سال انجام شود. موتور جت های منطقه ای باید در دوره های کوتاه تری شستشو شوند که دوره های 500 ساعتی را شامل می شود.

شرکت فراران با توجه به دانش فنی و تجربه بیش از یک دهه مدیران خود امکان تهیه شوینده ها و پاک کننده های شیمیایی مورد مصرف برای موتور هواپیماها (اعم از نظامی، مسافربری، ترابری) ، هلیکوپترسازی و صنایع وابسته را همراه با آخرین استانداردهای روز دنیا را دارا می باشد. از جمله: شوینده موتور جت (Turbin engine cleaner)، پاک کننده موتورهای جت و توربین های گازی (Cleaner 27) و ...

به دلیل تعدد محصولات در زمینه شوینده های هوایی برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با شرکت فراران تماس بگیرید.